Dny otevřených dveří v Ochozské jeskyni

Dny otevřených dveří probíhají obvykle dvakrát ročně. Na jaře ke Dni Země (22. dubna) a na podzim ke svatému Václavu (28. září). Přesný termín se vždy v předstihu objeví v aktualitách (Dny otevřených dveří – termíny).

Kužel

Jeskyně je přírodního rázu. Nečekejte tedy žádné betonové chodníčky a jinak upravené cesty. Jeskyně není elektrifikována, vlastní světlo nutností! Světla volte obezřetně! Mobilní telefony, světelné klíčenky a podobně nejsou vhodné!

Rezervace prohlídek není. Před jeskyní je vybírán sčítací poplatek podporující výzkum a průzkum lokality. Nikdy nebyl problém, že by se na někoho nedostalo. V případě velkého zájmu se může čekání trocho prodloužit.

Smuteční vrba a Křtitelnice

Návštěvníci jsou provedeni jeskyní za odborného výkladu zkušených speleologů po zhruba patnáctičlenných skupinách. Prohlídka trvá asi 1:15 h.

Trasa není fyzicky náročná, je zde jen pár sníženin, do kterých je třeba se ohnout. Doporučujeme přilbu, přičemž cyklistická dostačuje.

V jeskyni je stálá teploto něco okolo 8° C, tedy teplejší oblečení s sebou. Zvláště po deštích může být v jeskyni bláto, počítejte s možným umazáním.

Vchod Ochozské jeskyně 2010

Ochozskou jeskyni naleznete na zelené turistické značce v údolí Říčky. Automobily je možné zaparkovat na parkovišti Pod Hádkem, na parkovišti v Hostěnicích nebo v obci Ochoz u Brna.